VŠE O NÁKUPU

 

Aby šperky zůstaly krásné, vyžadují pravidelnou údržbu a péči. Zvláště u často nošených šperků je třeba čas od času provést vyčištění, abychom z nich odstranili prach, pot a jiné nečistoty. Kromě běžné údržby pak doporučujeme nechat jedenkrát ročně šperk vyčistit, případně vyleštit odborně.
Není vhodné nosit šperky při jakékoliv fyzické práci, sportu či během spánku a také běhe činností, při kterých by mohly přijít do kontaktu s vodou. Zabraňte také kontaktu šperku s ostrými či tvrdými předměty, které by mohly způsobit jeho poškrábání. Zvláště pak v případě šperků pozlacených nebo pokovených rutheniem. U těchto šperků rovněž není vhodné příliš časté čištění, které může způsobit ztenčení pokovené vrstvy.
Zejména stříbrné šperky, které pravidelně nenosíte, podléhají poměrně snadno oxidaci. V takovém případě můžete použít některý ze speciálních hadříků určených na čištění šperků a zlehka jím šperk očistit. V každém případě se však vyhněte kontaktu hadříku s perlami.
I u pozlacených výrobků se ve výjimečných případech může stát, že zlato změní barvu a ztmavne. Nejedná se o korozi povrchu či jinou výrobní vadu, ale o běžnou chemickou reakci. Vzhledem k tomu, že při výrobě zlacených šperků je použito i jisté množství stříbra, může vlivem působení určitého druhu potu dojít k reakci mezi stříbrem a okolím. Podobně jako u stříbrných šperků pak dojde ke změně barvy – ztmavnutí. V takovém případě je možné, stejně jako u stříbrných šperků, k navrácení lesku použít čisticí hadřík. Pozlacené šperky ani šperky pokovené rutheniem se však v žádném případě nepokoušejte čistit jinou metodou. Může dojít k poškrábání povrchu a nevratnému poškození zlaté vrstvy. V případě, že si nejste jisti jak výrobek vyčistit, dejte přednost odbornému čištění ve zlatnictví.

Péče o perly
Perlám, jež jsou jediným organickým drahokamem na světě, je nutné věnovat speciální pozornost tak, aby bylo zaručeno, že zůstanou krásné a nezkrátí se jejich životnost. Oproti jiným drahokamům jsou perly podstatně náchylnější k poškrábání, rozlomení či jinému poškození. Kromě toho zde také působí několik faktorů, které mohou zapříčinit zmatnění a změnu barvy. Jedná se zejména o dlouhodobé vystavování perel slunečnímu svitu či umělému osvětlení, kontakt s látkami jako jsou parfémy, vlasové spreje, antiperspiranty a jiné kosmetické přípravky, včetně přírodních olejů. Proto tyto produkty používejte vždy před nasazením šperku tak, aby bylo zabráněno jejich přímému kontaktu s perlami a chraňte perly také před mechanickým poškozením.
Důležitá je také péče – v době, kdy šperk nenosíte, uchovávejte je při pokojové teplotě v krabičkách či šperkovnicích tak, aby byl každý šperk uložený samostatně. Průběžně je možné perlové šperky lehce čistit jemným vlhkým hadříkem. V žádném případě však na perly nepoužívejte čisticí prostředky! Je-li třeba šperk důkladně vyčistit, vždy jej svěřte do rukou odborníkovi.

Záruční doba je 24 měsíců.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení